Koronavírus a prepravné služby: Bezpečnosť pre našich kuriérov i pre vás | Car Route, s.r.o. 

Koronavírus a prepravné služby: Bezpečnosť pre našich kuriérov i pre vás

Opatrenia sú vyhlásené už niekoľko týždňov, všetci žijeme s rúškami na tvárach, väčšinu času trávime doma. Nie každý. Kombinácia zavretých obchodov a nariadenia zdržiavať sa doma, vytvorila situáciu, kedy väčšina národa využíva prepravné služby a objednáva tovar cez internet.

Kuriéri pracujú nonstop

 

Kuriéri pracujú nepretržite, prepravujú vám tovar, aby ste mohli tráviť čas so svojou rodinou v bezpečí a so všetkým, čo potrebujete. Potraviny, drogéria, výživové doplnky na zlepšenie imunitného systému. Ale aj bežné veci, ktoré ste mali v pláne nakúpiť, ale koronavírus prekazil vaše plány. Darčeky k narodeninám, pokazená chladnička potrebuje svoju náhradu, jedlo pre psa sa už pomaly míňa, zoznam je nekonečný.

 

Neprepravujú sa len malé zásielky, napriek tomu, že svet funguje v upravenom móde a mnoho prevádzok je pozastavených, sú spoločnosti, ktoré fungujú a potrebujú aj veľkorozmerný tovar, ktorý musí taktiež niekto priviesť. Dôležitosť prepravcov je väčšia ako kedykoľvek predtým. Aby iní mohli fungovať a zároveň zostať v bezpečí, musia sa tí druhí postarať o to, aby im nič nechýbalo.

 

Aj naši kuriéri v CarRoute pracujú naplno a dovezú vám všetko. Vystavujú však seba i svoju rodinu veľkému nebezpečenstvu, majte preto na pamäti ako sa správať, aby ste zostali v bezpečí vy aj tí, ktorí sa starajú o váš komfort.

 

Ako preberať zásielku?

 

  • Rúško nie je hanba, nosiť rúško alebo respirátor by mal každý, nezabudnite si ho ani pri preberaní zásielky, naši kuriéri ich majú kvôli bezpečnosti nasadené celý deň, čo nie je jednoduché. Buďte preto zodpovední spolu s nami.
  • Rukavice sú v prípade preberania zásielky veľmi významným ochranným prvkom. Kuriéri ich kvôli bezpečnosti majú na rukách pri odovzdávaní balíkov. Do niektorých obchodov vás bez rukavíc nepustia, skúste preto pri preberaní zásielky použiť aj tento ochranný prvok a zvýšiť tak bezpečnosť.
  • Platba vopred je v dnešnej dobe veľmi bezpečná a priam nevyhnutná. Vďaka nej vám balík doručia pred dvere, kde si ho následne prevezmete bez osobného kontaktu, ktorému by sme sa mali vyhýbať, ak to je možné. Druhým spôsobom je platba kartou, ktorá je bezpečnejšia a rýchlejšia ako platba v hotovosti. Neobjednávajte si tovar na dobierku, využite tieto dve možnosti platby.

 

 

Na záver vás prosíme, aby ste v prípade, že zásielka nepríde hneď, pochopili súčasnú situáciu, v ktorej sa prepravné služby nachádzajú. Veľký nátlak objednávok, nepretržitá práca a snaha o bezpečnosť. U nás v CarRoute si vážime, že využívate naše služby a veríme, že spoločne túto situáciu zvládneme a vaše balíky doručíme na čas. Na to, aby sme zvládli aj situáciu s úradujúcim vírusom, bude potrebné spojiť sily a byť zodpovedný za seba a myslieť na bezpečnosť vás i druhých.