Ako správne zabaliť balík? | Car Route, s.r.o. 

Ako správne zabaliť balík?

Posielate niečo rodine alebo známym. Mnohokrát do zahraničia alebo niekoľko desiatok kilometrov od vás. Balík musí prežiť cestu k príjemcovi, a to nezáleží len od nás. Dôležité je balík správne zabaliť, aby sme ho v bezpečí mohli doručiť bez najmenšieho poškodenia. Ako na to?

Najdôležitejšie je, aby bol obsah vášho balíka chránený pred vonkajšími vplyvmi a nedošlo tak k jeho poškodeniu pri manipulácii s ním.

 

Pevná krabica

Základom je pevná krabica. Balík by mal uniesť päťnásobok svojej váhy, pretože sa v prepravných autách ukladajú balíky na seba. V tomto prípade nestačí iba kvalitný vonkajší pevný obal, ale je nutné zabezpečiť aj výplň balíku, ktorá ochráni obsah aj zvnútra.

Balík by mal prežiť pád z výšky 1,5 metra, čo reprezentuje výšku triediaceho pásu v sklade, z ktorého môže pri posune spadnúť.

 

Ako zabaliť bežný balík?

  • Pri balení odporúčame zvoliť novú krabicu s viacvrstvovým kartónom. Je možné použiť aj použitú staršiu krabicu, ale musí byť vo veľmi dobrom stave. Platí pravidlo – čím ťažší balík, tým pevnejšia krabica
  • Do krabice vložte, čo najviac vnútornej výplne (bublinková fólia, vzduchové vankúšiky, polystyrén), ktorý ochráni obsah balíka. Výplň by mala mať po okrajoch minimálne 5 centimetrov
  • Odložte malú lepiacu pásku a na váš balík použite pevnú hrubú pásku, ktorou zalepte všetky spojované diely. Odporúčame prelepiť aj rohy a okraje krabice.
  • Balík odvážte a odmerajte, aby sedeli všetky údaje a my sme vám mohli účtovať stanovenú cenu podľa hmotnosti a veľkosti balíka.
  • Je dôležité, aby sa na balíku nenachádzali žiadne staré štítky alebo nálepky s údajmi. Odstráňte ich alebo prelepte novými s adresou odosielateľa a príjemcu. Ak doma nemáte tlačiareň, náš kuriér si prepravný štítok vytlačí sám a nalepí na balík pri preberaní.

 

Výplň je rovnako dôležitá ako vonkajší obal

Mnohí si pri balení balíka myslia, že stačí pevná krabica a vnútro balíka nechajú bez výplne. Pokiaľ je balík bez dostatočnej vnútornej výplne, môže dôjsť k rozpučeniu krabice v aute, čím sa môže poškodiť tovar v krabici.

Ako výplň odporúčame bublinkovú fóliu, vzduchové vankúšiky v prípade, ak posielate niečo, čo nemá veľkú váhu. Ak posielate ťažšiu zásielku, najvhodnejším riešením je polystyrén, ktorý dokáže ochrániť aj krabicu od obsahu balíka. Predstavte si, že do krabice vložíte kovovú kocku, ktorá bude bez výplne. Pri pohybe tak dokáže poškodiť krabicu zvnútra.

 

Netradičné zásielky

  • Ak chcete poslať netradičnú zásielku, ktorá sa nedá prepraviť v krabici, je potrebné akúto zásielku obaliť v kartóne a zabezpečiť vnútornú bezpečnosť výplňou
  • Kartón prelepte na všetkých potrebných miestach hrubou pevnou lepiacou páskou
  • Balík zvážte, zmerajte
  • Nalepte prepravný štítok alebo o to požiadajte kuriéra pri preberaní zásielky

 

Čo sa deje so zle zabaleným balíkom?

Poškodený balík sa nedoručuje, je likvidovaný na hlavnom depe. Ak sa balík poškodil z dôvodu zlého balenia, nie je možné uznať reklamáciu. Ak chcete, aby sme vaše balíky doručovali v bezpečí, je potrebná aj vaša pomoc hneď na začiatku. Myslite preto na poriadnu výplň balíka a pevnú krabicu, ktoré spolu s nami zabezpečia bezpečné doručenie balíka do cieľa.

 

Ako zabaliť balík mimo Európsky hospodársky priestor?

Ak posielate balík mimo Európsky hospodársky priestor, je potrebné naň prilepiť plastový obal, v ktorom sa budú nachádzať všetky potrebné dokumenty. Na colniciach ich budú vedieť skontrolovať bez toho, aby museli otvárať váš balík.

 

Zásielková služba

V rámci Slovenska doručujeme balíky, ktoré spĺňajú určité parametre zásielkovou službou. Čo to znamená? Balík vyzdvihneme na vami určenom mieste a doručíme ho v rámci Slovenska na danú adresu až k dverám. Od dverí k dverám, bez zbytočných behačiek po balík na odberné miesta.

Balík musí spĺňať nasledovné – hmotnosť do 50kg, rozmery balíka maximálne do 80x60x200 centimetrov.

Ak váš balík nespĺňa nasledovné parametre, nevadí, naša prepravná služba CarRoute prepraví aj takýto balík, je ale potrebné vyplniť formulár (link na formulár) a my vám povieme, ktorú z našich služieb využiť a koľko bude stáť.

 

Starajte sa spolu s nami o bezpečnosť pri preprave balíkov, ich cesta sa začína u vás.