Riziká pri preprave tovaru a ako sa im vyhnúť | Car Route, s.r.o. 

Riziká pri preprave tovaru a ako sa im vyhnúť

Prepravné spoločnosti využívajú cestnú dopravu na prepravu tovaru a s tým prichádza mnoho rizík. Nielen riziko dopravnej nehody. Ako sa vyhnúť rizikám pri preprave a ako docieliť, aby váš tovar prišiel do cieľa bez poškodenia? O tom si povieme niečo viac v nasledujúcich riadkoch.

Riziko dopravných nehôd

Všetko má svoje riziká a nebezpečenstvá, najmä ak hovoríme o doprave. Cestná doprava, patrí v rámci počtu havárií medzi najrizikovejšiu. Denne vidíme niekoľko správ v médiách, ktoré to dokazujú. Dopravným nehodám sa, bohužiaľ, nevyhnú ani prepravné služby.

 

Práve dopravné nehody patria medzi riziká, ktorým sa nevieme vyhnúť. Aj ten najskúsenejší a najlepší vodič môže skončiť vinou niekoho iného alebo vplyvom počasia v dopravnej kolízii. Okrem toho, že môže byť ohrozené jeho zdravie, v nebezpečenstve je aj tovar, ktorý preváža.

 

Tovar, materiál, palety, nábytok, tovar za niekoľko stoviek či tisíc eur prevážame každý deň po celom Slovensku i do zahraničia. U nás je súčasťou prepravy aj poistenie týchto položiek. Naša spoločnosť používa poistenie CMR a pri preprave tovaru sa riadime EÚ štandardmi a ISO normami. Všetko, čo prevážame, je poistené, aby sme eliminovali riziko. Poistenie v prípade havárie pokryje škody na vašom tovare a vy sa tak nemusíte strachovať, čo ak...

 

Krehký tovar na palube vozidle

Ak prevážame noviny alebo stavebný materiál riziko poškodenia takého tovaru pri preprave je minimálne. Sú však položky, ktoré je nebezpečné prevážať aj v osobnom vozidle. My si to uvedomujeme, a preto u nás ponúkame službu FRAGILE. Ako jediní na trhu ponúkame službu, ktorá garantuje bezpečné dodanie krehkého tovaru.

 

Reč je o kvetoch, dekoráciách, skle, porceláne, zrkadlách, zákuskoch, tortách a iných krehkých tovaroch, s ktorých prevozom máme dlhoročné skúsenosti. Naše vozidlá sú na takúto prepravu pripravené. Krehký tovar zabezpečíme a dostatočne upevníme, aby sme vám ho priniesli v 100 % stave.

 

Poškodenie tovaru vzniká najčastejšie vtedy, keď vodiči tovar prekladajú na depe z jedného vozidla do druhého. To sa u nás nedeje. Tovar neprekladáme, doručí ho na miesto vozidlo, ktoré ho prevzalo.

 

Práve výber vozidla a správne zabezpečenie je kľúč k úspechu pri preprave nielen krehkého tovaru. U nás nenájdete po otvorení vozidla nahádzané krabice jednu cez druhú a pri zákrutách nám po korbe vozidla nelieta žiaden tovar.

 

Výber správneho vozidla

Podľa prepravovaného tovaru – jeho veľkosti, váhe a iných ekvivalentov, vyberieme to správne vozidlo priamo pre vás. V našom vozovom parku totiž nájdete viac ako 40 vozidiel a neustále sa rozrastáme. K dispozícii máme rôzne veľkosti vozidiel i vozidlá pre špecifickú prepravu, vozidlá s hydraulickou plošinou a rukou. Vieme prepraviť akýkoľvek tovar – aj mrazený.

 

Výber vozidla nechávajú mnohé firmy na zákazníkovi. U nás  vám vyberieme vhodné vozidlo pre váš tovar my. Vďaka širokému vozovému parku a skúsenostiam vieme pre váš tovar vždy vybrať to najvhodnejšie vozidlo. Aj nesprávny výber vozidla totiž môže vytvoriť riziko poškodenia tovaru pri preprave alebo nakladaní a vykladaní tovaru.

 

Bezpečnosť pri práci

V dobe pandémie nám vzniklo nové riziko pri preprave tovaru, a to riziko nakazenia sa vírusom. Od začiatku pandémie chránime vás i našich vodičov v plnom rozsahu všetkými dostupnými možnosťami. Respirátor, dezinfekcia vozidiel, rukavice a na požiadanie aj dodanie bez osobného styku.

 

Riziká sú súčasťou našej práce, my si s nimi poradíme za vás a váš tovar doručíme rýchlo a bezpečne až do cieľa.

 

 

Váš CarRoute